اطلاعیه مهم ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۰۰-۱۳۹۹
1-بر اساس تقویم دانشگاهی، ثبت نام جاماندگان در مهلت مقرر اعلام شده و ورودی های 99 و همچنین حذف و اضافه نیمسال دوم 00-1399 طبق زمان بندی اعلام شده در سامانه آموزشیار به شرح اعلام شده در فایل پیوست انجام می پذیرد.
خواهشمند است برای دریافت فایل اینجا را کلیک نمایید.

2-دانشجویان بایستی قبل از ثبت نام شهریه ثابت و بدهی های قبلی خود را پرداخت نمایند. لذا دانشجویان می توانند برای پرداخت شهریه ثابت و بدهی قبلی، از طریق سامانه آموزشیار ،پرتال و رمز خود با استفاده از کلیه کارتهای عضو شتاب اقدام نمایند .

3-دانشجویانی مجاز به انتخاب واحد خواهند بود که هیچ گونه ممنوعیت آموزشی، دانشجویی، مالی، انضباطی و ... نداشته باشند و این قبیل دانشجویان بایستی قبل از شروع ثبت نام نسبت به رفع ممنوعیت اقدام نمایند. (جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل پیشنهاد می شود دانشجویان قبل از ثبت نام از نداشتن ممنوعیت اطلاع حاصل نمایند.)

4-دانشجویان بایستی در حفظ رمز خود کوشا بوده و در صورت هرگونه سوء استفاده احتمالی مسئولیت برعهده دانشجو خواهد بود.

5-دانشجویان کاردانی و کارشناسی حداکثر مجاز به اخذ 20 واحد درسی می‌باشند ( دانشجویان طرح آموزش معلمان 15 واحد ) در صورتی که میانگین ترم دانشجو بالای 17 باشد و یا دانشجو حداکثر 24 واحد درسی باقی مانده داشته باشد ( دانشجوی ترم آخر ) می تواند با اخذ مجوز از مدیر گروه آموزشی، حداکثر 24 واحد درسی را اخذ نماید.

6- دانشجویان کاردانی و کارشناسی ملزم به رعایت حداقل  واحد درسی (12 واحد) می‌باشد. ( دانشجویان طرح آموزش معلمان 8 واحد )

7- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حداکثر مجاز به اخذ 12 واحد و حداقل 8 واحد درسی می باشند.

8-دانشجویان مقطع دکتری حداکثر مجاز به اخذ 10 واحد و حداقل 6 واحد درسی می باشند.

9-دانشجویان مشروط مقاطع کاردانی و کارشناسی حداکثر مجاز به اخذ 14 واحد درسی می باشند ( دانشجویان طرح آموزش معلمان 10 واحد )

* تذکر: دانشجویانی که به هر دلیل بیش از حد نصاب مجاز انتخاب واحد نمایند چنانچه در مهلت قانونی حذف و اضافه نسبت به حذف واحدهای مازاد اقدام ننماید دروس مازاد آنها توسط اداره آموزش حذف خواهد شد و شهریه دروس حذفی مسترد نمی‌گردد.

            10- رعایت تقدم و تاخر در اخذ دروس ( پیش نیاز، هم نیازی دروس ) بر  اساس آخرین اطلاعات ارائه شده از طرف گروه آموزشی الزامی بوده و مسئولیت عدم رعایت پیش نیاز به‌عهده دانشجو می‌باشد. بدیهی است در صورت عدم رعایت پیش نیاز و یا اخذ واحد مازاد، براساس ماده 25 دروس غیر مجاز حذف شده و شهریه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

        11- سقف مجاز اخذ دروس معارف  اسلامی تعداد یک عنوان درس در هر ترم بوده که در صورت اخذ ، درس مازاد توسط اداره آموزش حذف می گردد.

12- دانشجویان ملزم به رعایت کلیه مفاد آئین نامه آموزشی به ویژه مواد 20،43، 23 آئین نامه آموزشی بوده و جهت اطلاع از مفاد مواد مذکور به گروه های آموزشی مراجعه نمایند.

13-سقف مجاز دانشجویان مشمول دوره کاردانی2.5 بهسال، کارشناسی پیوسته سال، کارشناسی ناپیوسته وکارشناسی ارشد  سال می باشد. دانشجویانی که سقف سنوات نظام وظیفه آنان به اتمام رسیده، بایستی  قبل از شروع زمان انتخاب واحد با مراجعه به آموزش دانشکده پس از اخذ مجوز افزایش سنوات از کمیسیون موارد خاص، جهت تمدید معافی تحصیلی، به امور مشمولین مراجعه و مجوز لازم را دریافت و به اداره آموزش تحویل نمایند.

14- دانشجویان ترم آخر به منظور آگاهی از دروس باقیمانده  به گروههای آموزشی  مستقر در دانشکده محل تحصیل خود  مراجعه نمایند.

15- حذف هرگونه درس، به هر دلیل (عدم شرکت در کلاس، اخذ واحد مازاد، عدم رعایت پیش نیاز و...) فقط تا مهلت حذف و اضافه، با استرداد شهریه می باشد و پس از مهلت مذکور، کلیه حذف ها بدون استرداد شهریه می باشد.

16-دانشجویان موظف به ارائه تائیدیه تحصیلی مقطع پایه خود تا پایان نیمسال اول تحصیل می باشند لذا دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و دکتری حرفه ای جهت اخذ تائیدیه به دفاتر پیشخوان دولت  یا مراجعه به سایت  نشانی: emt.medu.ir و دانشجویان مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی با به  همراه داشتن کپی مدرک تحصیلی مقطع پایه به کارشناسان آموزش در دانشکده مربوطه مراجعه نمایند. درخصوص دانشجویان مشمول با اخذگواهی اشتغال به تحصیل ( با ذکر شماره معافیت ) جهت دریافت اصل مدرک به دانشگاه مقطع پایه مراجعه نمایند.

17-کلیه دانشجویان مقاطع  کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که تا مهلت داده شده در نیمسال اول 00-99 موفق به دفاع از پایان نامه و یا   رساله  نگردیده اند موظف به انتخاب و تمدید پایان نامه و یا رساله در نیمسال دوم سال تحصیلی 00-1399 می باشند.

18- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته علاوه بر گذراندن دروس اصلی و جبرانی دوره می بایست درس وصایا امام ( ره ) را بگذرانند درصورت  گذراندن درس مورد اشاره در مقاطع پایه  نیازی به اخذ مجدد نمی باشد.

        19- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که نیمسال شروع به تحصیل ایشان از سال95 به بعد  باشد در صورت کسب حداقل معدل کل 14 مجاز به   اخذ  واحد پایان نامه می باشند.

20- دانشجویان مقطع دکتری تخصصی که موفق به ارائه نمره مشروط زبان نگردیده اند می بایست نسبت به اخذ مرخصی بعد از امتحان جامع اقدام نمایند.

   دانشجویانی که به هر دلیل متقاضی استفاده از مرخصی   در نیمسال دوم 00-1399می باشند به آموزش دانشکده مربوطه مراجعه نمایند.

 

معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت

   1399/11/23 15:12

ورزشی
13 اسفند 1399
   
  2021 Mar 3
    
   18 رجب 1442
     
    کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت می باشد